Hydroizolacje Poziome

 Witamy na naszej stronie

Naszą ofertę kierujemy do klientów indywidualnych i firm 

Czym są...

IZOLACJE POZIOME FUNDAMENTÓW I ŚCIAN
Rozmawiając często z osobami planującymi budowę nowego domu, zauważyliśmy, że mało kto zdaje sobie sprawę z dużego zagrożenia, jakie niesie za sobą podciąganie kapilarne. Jest to proces w wyniku którego w mury budynku przedostaje się z gruntu woda. Poprzez kapilary przenosi się ona w górę, powodując znaczne zawilgocenie powierzchni. W rezultacie może powodować znacznie niższe możliwości izolacji cieplnej budynku, poprzez co będzie trudniej ogrzać
poszczególne pomieszczenia. Aby zapobiec temu problemowi, stosuje się niezwykle skuteczną metodę przeciwwilgociowej izolacji poziomej, która zapobiega przedostawaniu się wody do ścian parteru. Stosuje się ją w niemal każdym budynku, niezależnie od tego, w jakiej odległości od wód gruntowych się znajduje. Technika ta polega na założeniu materiału izolacyjnego w dwóch miejscach konstrukcji – między ławą a ścianą fundamentową, a także na poziomie parteru. W celu dobrej ochrony przed wilgocią stosuje się najczęściej papę termozgrzewalna lub układaną na lepiku. W niektórych wypadkach wykorzystuje się folię PCV o grubości około 2 mm.
Przy zakładaniu tego rodzaju hydroizolacji należy pamiętać, aby była ona połączona z osłona montowaną w posadzce na gruncie, aby zapobiec powstawaniu mostów izolacyjnych. Drugą niezwykle istotną zasadą jest konieczność założenia instalacji na wysokości większej niż poziom gruntu. W przeciwnym wypadku wilgoć może przedostać się do murów, ponad linią zamontowanej izolacji.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji, w razie jakichkolwiek pytań w sprawie odtworzenia, wykonania izolacji.

Zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu +48-660-741-293

Kontakt