Izolacje Poziome

Witamy na naszej stronie

Naszą ofertę kierujemydo klientówindywidualnych i firm

Czym są...

IZOLACJE POZIOME PRZECIWWILGOCIOWE FUNDAMENTÓW I POSADZEK

Rozmawiając często z osobami planującymi budowę nowego domu, zauważyliśmy, że mało kto zdaje sobie sprawę z dużego zagrożenia, jakie niesie za sobą wilgoć i podciąganie kapilarne. Jest to proces, w wyniku którego w mury budynku przedostaje się z gruntu wilgoć. Poprzez kapilary przenosi się ona w górę, powodując znaczne zawilgocenie powierzchni. W rezultacie może powodować znacznie niższe możliwości izolacji cieplnej budynku, poprzez co będzie trudniej ogrzać poszczególne pomieszczenia!

Aby zapobiec temu problemowi, wykonujemy izolacje poziomą, która jest jednym ze składników prac zabezpieczających przy wznoszeniu budowli. Jej zadaniem jest wytworzenie wewnątrz muru blokady, która zablokuje transport wilgoci, odetnie możliwość przenikanie wilgoci w partie muru znajdujące się powyżej bariery poziomej.

Stosujemy ją w każdym budynku, niezależnie od tego, w jakiej odległości od wód gruntowych się znajduje. Technika ta polega na założeniu materiału izolacyjnego w dwóch miejscach konstrukcji – między ławą a ścianą fundamentową, a także na poziomie parteru. W celu dobrej ochrony przed wilgocią stosuje się najczęściej papę termozgrzewalną lub układaną na lepiku, jak i masy bitumiczno-polimerowe oraz mineralne jedno i dwuskładnikowe. W niektórych wypadkach wykorzystuje się folię PCV o grubości około 2 mm.

Przy zakładaniu tego rodzaju izolacji należy pamiętać, aby była ona połączona z izolacją na chudziaku-posadce tak by zapobiec powstawaniu mostów izolacyjnych. Drugą niezwykle istotną zasadą jest konieczność założenia instalacji na wysokości większej niż poziom gruntu połączonej z izolacją posadzki. W przeciwnym wypadku wilgoć może przedostać się do murów, ponad linią zamontowanej izolacji.

Do wtórnej izolacji poziomej ściany stosujemy Iniekcje niskociśnieniowe-bezciśnieniowe, kremy iniekcyjne, żele robimy w każdym przypadku, gdzie konieczne jest zlikwidowanie efektu podciągania kapilarnego wilgoci wykonujemy przepony poziome – pionowe. Iniekcje mogą być wykorzystane do odtwarzania izolacji w murach całkowicie przesiąkniętych wilgocią.

Do odtwarzania izolacji poziomej używamy Iniekcje Krystaliczną to technologia iniekcyjna przeznaczona do wytwarzania wtórnej poziomej i pionowej izolacji przeciwwilgociowej w murach zawilgoconych na skutek kapilarnego podciągania wody z gruntu. Przy czym izolację można wykonać od wnętrza budynku bez potrzeby odkopywania murów zewnętrznych. Iniekcja Krystaliczna pozioma znajduje zastosowanie w zawilgoconych ścianach przyziemia, jak i w piwnicy, celem jej stosowania jest stworzenie w przegrodach szczelnej przepony blokującej podciąganie kapilarne, co spowoduje wysychanie muru w efekcie osuszenie budynku.

Odtwarzanie hydroiizolacji przeciwwodnej w piwnicy masami mineralnymi w technologii wanny wewnętrznej, izolacja ścian i posadzki poniżej gruntu.

 

FIRMY Z KTÓRYMI WSPÓLPRACUJEMY I POWIERZYŁY NAM PRACE HYDROIZOLACYJNE

SCHOMBURG Polska                     Weber - Saint-Gobain Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad 

Jesteśmy do Państwa dyspozycji fachowo doradzimy w mniej lub bardziej skomplikowanych projektach. Zadzwoń lub napisz do nas-pomożemy

Kontakt

[contact-form-7 id="509" title="Formularz 1"]